| Engine | Honda GXV160 |
| Power | 5.5HP |
| Chassis | 19" alloy |
| Brake lever | Optional |
| Cut width | 475mm (19inches) |
| Cut height | 20-75mm |
| Drive method | Push |
| Height adjustment | 1 level height, 7 positions |
| Blade | Bar blade, 2-swing blades |
| Net weight: | 43kg |






Hot Tags: Gasoline Lawn Mower, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, wholesale, quotation, made in China


