
| Item | Parameter |
| Model | LS-4200B |
| Structure | Front-mounted |
| Dimension(L*W*H) | 1600*800*1000MM |
| Weight | 142KG |
| Connection Model | Chain drive |
| Connection model | Pin connected(dismountable) |
| Horizontal | 360° |
| Adjustmentrange Of handlebar Vertical | 45° |
| Main clutch type | Tensioner |
| Operation Speed | 0.72-1.44km/h |
| Productivity | 0.03-0.06hm2(h.m) |
| Fuel Consumption | ≤10kg/h㎡ |
| Ditching width | ≥50-60cm |
| Furrowing | 60cm |
| Number of blades | 10-16 |
| Speed | 320-500 |
| Max Turning radius | 200mm |
| Applies to: ginger ,green onions ,potatos ,tobacco ,grapes ,sugar cane and other places furrowing | |
| Engine Model | 173F #1 oil diesel engine |
Hot Tags: ls 3300 mini tiller, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, wholesale, quotation, made in China, Tiller, Agricultural Tillage Machine, 20hp Power Tiller Walking Tractor, 4 Wheel Drive Farm Tractors, Mini Tractor, Diesel Rotary Tiller Cultivator
Hot Tags: mini multi-purpose machine 6.5hp mini power tiller tennma power tiller for orchard and garden rotavator, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, wholesale, quotation, made in China, 6 Hp Soil Tiller Machine, Two Wheel Garden Tractor, Front Tine Tiller, Garden Tiller with Reverse, Mini Power Tiller Tractor, Garden Tiller and Cultivator


