
| Item | Parameter |
| Trench width | 13-70cm |
| Cultivation distance | 20-100cm |
| Ridging width | adjustable |
| Rotary tillage width | 60-120cm |
| Power type | Gasoline 4 stroke |
| Start method | Gasoline manual recoil start |
| transfer method | Toothed |
| net weight | 80kg |
| Gross weight | 120kg |
| Tools | Rotary iron wheel, ditcher iron wheel, deep rotary blade,5 blades ditcher,4 blades ditcher |
Hot Tags: orchard tilling equipment best price gasoline mini power tiller, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, wholesale, quotation, made in China, Small Soil Tiller, Diesel Rotary Tiller Cultivator, Small Garden Power Tiller, Rear Tine Tiller, Agricultural Tillage Machine


