| Eengine model | 170F 177F Gasoline ,173F 178F Diesel |
| Structure | Front-mounted |
| Transmission mode | Gear connection |
| Adjust the range of handle | Horizontal 360 degrees |
| Main clutch type | Tensioner |
| Operating speed | 0.72-1.44km/h |
| Productivity | 0.03-0.06hm2/(h.m) |
| Fuel consumption | ≤10kg/hm2 |
| Ditching width | ≥50-60cm |
| Furrowing | 60cm |
| Blades type | Trenching blade |
| Number of blades | 10-16 |
| Tiller width | 80cm |
| Number of blades | 18pcs |
| Speed | 320-500 |
| Max.turning radius | 200mm |
| Dimension(L*W*H) | 1600*800*1000mm |
| Weight | 142kg |









Hot Tags: tiller plow ditcher, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, wholesale, quotation, made in China


