| Engine type | diesel, 4 cylinder YTO |
| Engine power | 70HP |
| Number of cylinders | 4 |
| Cooling system | Water cooling |
| Gearbox type | mechanical reverse |
| Gearbox | 8F+8R |
| Differential lock | yes, mechanical |
| Accumulator capacity | 12V 120Ah |
| Tire sizes | front 8.3-20, rear 12.4-28 |
| Hydraulic lifting capacity (kg) | not less than 1300 kg with a lying position |
| PTO safety guard | yes |
| Distance between tires | front 1450mm, rear 1500mm |
| Total length | 3100 mm |
| Total width | 1500 mm |
| Height | 2600 mm |
| Mass | no more than 2100 kg |
| Additional features | Additional weights: 8PC front 7 kg balast, Rear 1PC 26 KG balast on each tire. |
Lansu is best-selling product LSE-25-70HP Universal tractor is universally used in tractors in various operating conditions such as agriculture, animal husbandry, transportation, engineering, etc. It has reserved matching interfaces for various operating tools, and has good passability, traction force and PTO output. Power, more work purposes. Such as rotary tillage, sowing, fertilization, cultivating, harvesting, plant protection, transportation, engineering, etc.
















Hot Tags: lse704nac, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, wholesale, quotation, made in China, 804 New Agriculture 4WD Farm Tractor, Agricultural Machinery Mini Power Tiller, Compact Tractors 40 Hp, 4 Wheel Mini Tractor, 6 Hp Soil Tiller Machine, 15hp Mini Farm Tractor


