| Item | Model |
| Structure | Front-mounted |
| Dimension(LxWxH) | 1600x800x1000mm |
| Weight | 142kg |
| Transmission mode | Chain drive |
| Connection mode | Pin connecteddismountable) |
| Main clutch type | Tensioner |
| Operating speed | 0.72-1.44km/h |
| Productivity | 0.03-0.06hm2/(h .m) |
| Fuel consumption | ≤10kg/hm2 |
| Ditching width | >50-60cm |
| Furrowing | 60cm |
| Blades type | Trenching blade |
| Number of blades | 10-16 |
| Speed | 320-500 |
| Max.turning radius | 200mm |
Applies to: LSM-6300B power tiller cultivators ginger , green onions , potatoes , tobacco , grapessugar cane and other places furrowing







Hot Tags: tobacco , grapessugar cane and other places furrowing power tiller, China, suppliers, manufacturers, factory, customized, wholesale, quotation, made in China


